Instruktoři

Harmonie studio Uherský Brod

Martina Závišková

Martina vede lekce powerjógy.

Fyzioterapeutka a certifikovaná lektorka jógy.

"Vnímám to tak, že jóga si vlastně našla cestu ke mně. Kdybych neměla povinnou lekci powerjógy během studia fyzioterapie, zůstala bych k józe možná skeptická i nadále. Stalo se však něco, co jsem vůbec neočekávala.

Díky této jógové, ale i s nadsázkou řečeno životní lekci, jsem začala své tělo cítit z úplně jiné perspektivy. Nešlo zde o žádné týmové soupeření, výkon na čas nebo přesnou rytmizaci pohybů do hudby, jak jsem byla dříve zvyklá. Mým pomyslným soupeřem se stala pouze roztěkanost mysli, která se zaměřovala na nejrůznější starosti a obavy.

Když se mi daří nad ní vyhrávat, čas jako by se zastavil a starosti neexistovaly. Pohyb plyne v rytmu dechu a přítomný okamžik se stává místem, na které se právě i díky cvičení ráda vracím znovu a znovu. Přirozeně s tím, jak se učím vnímat své tělo, můžu často mnohem snáze předcházet či urychlit odchod různým bolestem v pohybovém aparátu.

Díky józe jsem začala nacházet cestu ke svému tělu a posléze i sama k sobě. S každou praxí tato cesta pokračuje a neustále mě učí něčemu novému. To hlavní pro mne je ale zdravé cvičení a radost z vnímání těla i pohybu v přítomném okamžiku – „být tady a teď“, což ráda předávám na svých lekcích dále."

Více o mně se dozvíte zde: https://martinazaviskova.cz/moje-cesta/